STRONA GŁÓWNA
 Informacje o GCI
 Regulamin GCI
 Usługi
 Kawiarenka internetowa
 Dziesięć przykazań absolwenta
 Telepraca
 Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych
 Nasi sponsorzy
 GCI na Mazowszu
 Ważne adresy
 • Telepraca

  Telepraca jest terminem nowym i nie można go jednoznacznie  zdefiniować. Jest wiele definicji wyjaśniajacych pojęcie Telepracy. Cechą wspólną wszystkich jest podkreślenie użycia komputerów i mediów telekomunikacyjnych oraz zwrócenie uwagi na elastyczność miejsca świadczenia pracy. Analizując wszystkie definicje Telepracy, można powiedzieć, że Telepracą jest każdy rodzaj pracy umysłowej wykonywany poza tradycyjnym miejscem pracy, o ile wyniki tej pracy dostarczane są za pomocą technologii informatycznej.

   Zatem Telepracownikiem jest osoba zatrudniona poza siedzibą firmy na pełen etat lub w niepełnym wymiarze godzin. Może to być również pracownik, który dojeżdża z okolic do telecentrum lub miejsca, w którym może skorzystać z komputera i dostępu do Internetu. To również osoba, pracująca "na  odległość" kilka dni w miesiącu/tygodniu, w pozostałe zaś dni dojeżdżająca do biura i pracująca w siedzibie firmy wraz z innymi pracownikami.

  Telepracownik powinien odznaczać się cechami takimi jak: pewność siebie, samodyscyplina, świadomość swojej wartośći, umiejętność organizacji czasu pracy, kreatywność, zdolność samodzielnego myślenia, samodzielność, zorientowanie na cele, wyniki i rezultaty, zdolność pracy bez nadzoru, umiejętności komunikacyjne, kwalifikacje informatyczne.

  Wyróżnić można następujace grupy telepracowników:

  Profesjonaliści (najczęściej wolnych zawodów) i menadżerowie:

  architekci, menadżerowie, specjaliści ds. marketingu i public relations, zarządzający personelem, menadżerowie projektów, przedstawiciele handlowi i sprzedawcy, specjaliści z zakresu finansów:

  Personel pomocniczy: pomoc księgowa, tłumacze, edytorzy, badacze, projektanci stron internetowych;

  Pracownicy działajacy "w terenie":  przedstawiciele handlowi, ankieterzy, inżynierowie, inspektorzy, agenci nieruchomości, audytorzy, dziennikarze, brokerzy ubezpieczeniowi:

  Pracownicy biurowi: pracujacy przy wprowadzaniu danych, sekretarki, obsługujący klientów przez telefon.

  Linki do stron www zwiazanych z telepracą:

  http://telepraca.memory.pl/

  http://www.telepraca.org.pl/

  http://www.zlecenia.przez.net/

  http://www.AukcjeZlecen.pl

  http://www.getafreelancer.com/

  http://e-zlecenia.pl/

  http://www.rentacoder.com/

  http://guru.com/

  http://www.scriptlance.com/